Przejdź do treści

Osiągnij wydajność i estetykę dzięki wykończeniom Norck

Achieve Performance & Aesthetics with Norck's Finishes

Firma Norck oferuje szeroki wybór wykończeń w zależności od sposobu wytwarzania i produkcji.

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z projektami produkcji masowej, w których różne części są montowane razem, czy też z pojedynczymi jednostkami, które muszą być wykonane w małych lub dużych ilościach, mamy odpowiednią operację wykończeniową, która wzmocni, poprawi wygląd i dostosuje Twoje części do indywidualnych potrzeb.

Jakie wykończenia zapewnia firma Norck?

Firma Norck zapewnia duży wybór wykończeń z metalu i tworzyw sztucznych:

Wykończenie

Blacha

Frezowanie CNC

Toczenie CNC

Odlewanie

Wytłaczanie metali

Drukowanie 3D

Formowanie wtryskowe

Metale

Wykończenie powierzchni

(mat -> połysk)

X

X

X

Odgratowywanie

X

X

X

X

X

X

galwanizacja

X

X

X

Anodowanie

X

X

X

X

Obróbka cieplna

X

X

X

X

X

X

Malowanie proszkowe

X

X

X

X

X

X

Malowanie

X

X

X

X

X

X

Spawanie

X

X

X

X

X

X

Nitowanie

X

Montaż

X

X

X

X

X

X

Badanie

X

X

X

X

X

X

Tworzywa sztuczne

Tekstury form

X

Wykończenie powierzchni

(mat -> połysk)

X

X

X

Umieszczanie gwintów

X

X

X

X

Tamponowanie

X

X

X

X

Grawerowanie laserowe

X

X

X

X

Spawanie

X

X

X

X

Lakierowanie bezbarwne

X

X

Galwanizacja

X

X

X

X

Montaż

X

X

X

X

testowanie

X

X

X

X

Opis wykończenia metalu:

Wykończenie powierzchni: Jest to ogólny termin, który opisuje kilka metod usuwania materiału w celu uzyskania matowej lub gładkiej powierzchni.

Gratowanie: Gratowanie to proces usuwania szorstkich krawędzi lub drobnych niedoskonałości (zadziorów) z wykonanej części.

Platerowanie: Jest to proces wykańczania, w którym warstwa chromu, miedzi lub niklu jest dodawana do wykonanej części w celu poprawy wyglądu lub zahamowania korozji.

Anodowanie: Jest to obróbka powierzchniowa wyprodukowanej części w celu ochrony i poprawy jej wyglądu.

Obróbka cieplna: Jest to zestaw metod, które zmieniają właściwości fizyczne wykonanej części, takie jak elastyczność.

Malowanie proszkowe: Jest to proces, w którym ładunki elektryczne topią suchy proszek na powierzchni wykonanej części. Część trafia do pieca w celu wygładzenia powłoki. Malowanie proszkowe jest bardziej sztywne niż malowanie.

Malowanie: Jest to proces polegający na dodaniu farby do wykonanej części.

Spawanie: Jest to proces, który łączy części metalowe za pomocą ciepła, ciśnienia lub ładunków elektrycznych. Elementy spawane powinny mieć ten sam materiał i tę samą grubość. Sprawdź przewodnik projektowania spawania, aby uzyskać więcej informacji. Firma Norck oferuje kilka metod spawania, takich jak MIG i TIG.

Nitowanie: Nitowanie służy do łączenia dwóch lub więcej części blaszanych za pomocą nitów ( łącznik jak kołek, ale z kopułą na jednym końcu).

Montaż: Montaż produktu wyznacza składanie części (wytworzonych, i/lub zakupionych) w celu utworzenia produktu końcowego lub podzespołów. Może być wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych narzędzi lub półautomatycznie przy użyciu specjalnych maszyn (z siłownikami i silnikami).

Testowanie: Jest to zestaw operacji wykonywanych na wyrobie lub części w celu walidacji jego kształtu, wyglądu lub funkcjonalności.

Opis wykończeń z tworzywa sztucznego:

Tekstury form
Jest to proces formowania wtryskowego, w którym wzory są grawerowane na wnękach formy. Stosuje się go w celu poprawy wyglądu lub obsługi wypraski.

Wykończenie powierzchni
W formowaniu wtryskowym wykończenie powierzchni uzyskuje się poprzez modyfikację wykończenia powierzchni wnęk (przy użyciu obróbki CNC). W druku 3D może być wymagana obróbka końcowa polegająca na usunięciu materiału.

Wstawianie gwintów
Wkładka gwintowana to metalowy element złączny, który działa jak śruba, ponieważ tworzywo sztuczne jest miękkie, a użycie zwykłych gwintów do śrub sprawi, że plastikowy gwint będzie się bardzo szybko zużywał.

Tampodruk
Jest to proces drukowania, który drukuje na powierzchniach 3D. Wykonuje się go za pomocą silikonowej podkładki, która przenosi obraz z kliszy na pożądaną powierzchnię wytwarzanej części.

Grawerowanie laserowe
Jest to proces, w którym wiązka lasera zaznacza pożądaną powierzchnię. Grawerowanie laserowe może wytrawiać tekst, liczby, logo lub obrazy wektorowe.

Spawanie
Spawanie jest techniką stosowaną do łączenia dwóch lub więcej części z tworzyw sztucznych poprzez ich stopienie lub dodanie trzeciego materiału. Obejmuje ona kilka metod, takich jak spawanie ultradźwiękowe, gorącą płytą i laserem.

Clear coating
Jest to proces dodawania cienkiej przezroczystej warstwy do części plastikowych. Powłoka bezbarwna jest stosowana na częściach drukowanych 3D w celu wygładzenia i poprawy wyglądu.

Plating
Plating na plastikowych częściach jest podobny do procesu platingu metali, który odbywa się poprzez dodanie warstwy chromu, miedzi lub niklu jest dodawany do wykonanej części, aby poprawić wygląd lub powstrzymać korozję.

NASZE USŁUGI

CO NORCK ROBI NAJLEPIEJ

DLACZEGO NORCK?

Access to Huge Production Capacity - Norck

Uzyskaj dostęp do ogromnych mocy produkcyjnych

Oprócz własnych możliwości produkcyjnych Norck ma dostęp do setek najwyższej jakości dostawców usług w zakresie obróbki blach, obróbki CNC i druku 3D w całej Europie i USA, co czyni go jednym z wiodących producentów cyfrowych na świecie.

 Creating Supply Chain

Zmniejszenie ryzyka związanego z łańcuchem dostaw

Współpraca z Norck skutecznie zmniejsza ryzyko wstrząsów w łańcuchu dostaw, nieprzewidzianych opóźnień, wahań cen i kwestii jakościowych, zwiększając w ten sposób odporność firmy na outsourcing i łańcuch dostaw.

Innovation at Work - Norck

Innowacje w pracy

Poza tym, że jesteśmy firmą zajmującą się cyfrową produkcją rozszerzoną o sztuczną inteligencję, opracowujemy również niezwykle innowacyjne narzędzia produkcyjne, mocowania i oczywiście aplikacje programowe, takie jak RapidCAD, wysoce intuicyjna i innowacyjna internetowa aplikacja CAD.

Art artificial intelligent system

Sztuczna inteligencja rozszerzona

Firma Norck gromadzi i wykorzystuje tysiące punktów danych, aby wspomóc swoich inżynierów najnowocześniejszym systemem sztucznej inteligencji w celu lepszego projektowania i produkcji.

Green Driven - Norck

Green Driven

Norck zachęca swoich partnerów do neutralności węglowej i daje dostawcom zgodnym z zasadami neutralności węglowej pierwszeństwo przed tymi, którzy ich nie przestrzegają.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NASZYCH MOŻLIWOŚCIACH

WIODĄCA EUROPEJSKA I AMERYKAŃSKA FIRMA ZAJMUJĄCA SIĘ PRODUKCJĄ CYFROWĄ